Агата Мистери - Мечот на шкотскиот крал

Додади коментар

Агата Мистери - Мечот на шкотскиот крал

Агата Мистери - Мечот на шкотскиот крал

295,00 ден.
Шифра на производ: 7600759

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Кандидатка за детектив со извонреден нос, патува по светот заедно со неснаодливиот и збркан братучед Лери, со верниот батлер и со мачорот Вотсон, решавајќи ги најзамрсените тајни. Во замокот Дунотар се чува мечот на легендарниот крал на Шкотска, Роберт Брус, еден бесценет артефакт што за прв пат ќе и биде прикажан на јавноста. Но во текот на свеченото отварање на изложбата, таинствен сон ги совладува сите присутни, а кога тие ќе се разбудат, мечот веќе ќе го нема! И покрај древните легенди и пакосни духови, братучедите Мистери се решени да го решат случајот....

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

120,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места