Дора - Броеви и математика

Додади коментар

Дора - Броеви и математика

Дора - Броеви и математика

190,00 ден.
76,00 ден.
Шифра на производ: 7100983

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Од оваа едукативна сликовница секој има можност да научи да ги пишува броевите до 10, да собере или да најде разлика до 10. Основно чекори за запознавање со броевите до 10. Која сака може и да обои предмети, да поврзе ил слично, но се е поврзано со броевите до 10! Учете и уживајтесо Дора!

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

190,00 ден.
152,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
392,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.
360,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
200,00 ден.
Во кошничка

329,00 ден.
132,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места