Дора - Почетно учење низ авантура

Додади коментар

Дора - Почетно учење низ авантура

Дора - Почетно учење низ авантура

195,00 ден.
156,00 ден.
Шифра на производ: 7100671

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Оди на училиште со Дора и нејзините пријатели. Решавај сложувалки и забавувај се со активности и лепенки! Оваа авантура богата со активности ќе ти помогне да ги совладаш основните вештини за броевите, буквите, формите и боите. Ќе научиш и многу англиски зборови. Светот на Дора те очекува да го истражиш!

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
112,00 ден.
Во кошничка

149,00 ден.
119,00 ден.
Во кошничка

130,00 ден.
65,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
126,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
112,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места