Лути птици - Специјална мисија

Додади коментар

Лути птици - Специјална мисија

Лути птици - Специјална мисија

150,00 ден.
105,00 ден.
Шифра на производ: 7500830

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Во едицијата сликовници преполни со згодите и незгодите на ЛУТИТЕ ПТИЦИ и 4 решавалки кои го задржуваат вниманието на децата преку најразличните игри и задачи кои треба да ги решат. Иако понекогаш се лути, овие птици се како деца: наидуваат на различни ситуации, решаваат различни задачи, прават непромислени постапки за потоа да ги одмеруваат, учат да создаваат пријателства, како да споделуват разговор и емоции, како да си помагаат... Сето тоа индиректно упатува на човечки особини и карактери кои овие сликовници ги доближуваат до младиот читател. Тие прават сЕ за да ги заштитат јатото и нивните гнезда со јајца. Читајте, решавајте, забавувајте се со јатото ЛУТИ ПТИЦИ: Црвенко, Чак, Жолтата Птица и др. Истражувајте, поврзувајте, редете, размислувајте, споредувајте и што е најважно учете.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

130,00 ден.
91,00 ден.
Во кошничка

195,00 ден.
136,00 ден.
Во кошничка

149,00 ден.
104,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
126,00 ден.
Во кошничка

170,00 ден.
119,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места