Додади коментар

Фломастери 12

Фломастери 12

150,00 ден.
Шифра на производ: 2ми12312

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

MAXI фломастери со конусен врв од 5 mm Ø што овозможува линии од 0,75 mm до 3 mm. Врв отпорен на удар и притисок. Мастило на база на вода кое обезбедува светли бои кои лесно се нанесуваат и се мешаат една со друга. Поради нивниот тип на врв, се препорачуваат за боење површини како што се мурали. Лесно може да се испере од повеќето ткаенини (натопете ја облеката во ладна вода еден час и перете во машина, исто така со ладна вода). Со вентилирана безбедносна капа.

Производител

Милан

Останати производи од оваа група

Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

25,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
Во кошничка

280,00 ден.
Во кошничка

265,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места