Додади коментар

ВЕЖБАНКА ПО МАТЕМАТИКА

ВЕЖБАНКА ПО МАТЕМАТИКА

199,00 ден.
Шифра на производ: 7100407

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Оваа вежбанка по математика е наменета за деца од 8 до 9 години и таа ќе им помогне да ги вежбаат и да ги применуваат математичките знаења. Во неа се наоѓаат и решенија, ака што децата може самостојно да проверат дали точно и успешно ги решиле задачите. Ќе бидеме задоволни и дополнително мотивирани за натамошна работа ако со оваа вежбанка придонесеме за развој на љубовта кон математиката и ако им ја олесниме работата на учениците и на родителите.

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

1200,00 ден.
Во кошничка

20,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
Во кошничка

1000,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места