Додади коментар

Тивко како молитва

Тивко како молитва

200,00 ден.
Шифра на производ: 7600829

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

„Ова се песни за бегството (букално и метафорично). Создавани се во периодот кога активно ја селдев бегалско – мигрантската криза, некои се буквално пишувани на шините додека покрај мене минуваа реки луѓе. Тие слики од мене извадија нови приказни за човековата потреба да избега од сѐ кога може, и неговата нужност да избега од сѐ кога мора. ”

Издавач

Просветно Дело

Останати производи од оваа група

Во кошничка

250,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.
Во кошничка

209,00 ден.
Во кошничка

200,00 ден.
Во кошничка

300,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места