20 НЕВЕРОЈАТНИ УМОВИ КОИ ГО ПРОМЕНИЈА СВЕТОТ

Додади коментар

20 НЕВЕРОЈАТНИ УМОВИ КОИ ГО ПРОМЕНИЈА СВЕТОТ

20 НЕВЕРОЈАТНИ УМОВИ КОИ ГО ПРОМЕНИЈА СВЕТОТ

490,00 ден.
392,00 ден.
Шифра на производ: 7500963

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

20 НЕВЕРОЈАТНИ УМОВИ КОИ ГО ПРОМЕНИЈА СВЕТОТ Приказните собрани од оваа книга ги раскажуваат животите на дваесет неверојатни луѓе, брилијантни умови кои – со својата интуиција и откритија – засекогаш го променија светот. Меѓутоа, и тие некогаш биле деца, а потоа и возрасни, и како и многумина други: добивале лоши оценки на училиште, поминале многу часови во бесцелни игри или во мечтаење, работеле работи кои не ги сакале, се среќавале со многу препреки и тешкотии на својот пат. Сепак, тајната на нивниот успех и причината поради која и денес им се восхитуваме и имаме полза од нивните откритија е тоа што тие никогаш не престанале да мислат со своја глава. Можеби ќе најдеш некој од нив кому особено ќе му се восхитуваш, или со кого ќе најдеш сличност на некој начин. Се надеваме дека, благодарение на нивниот пример, ќе успееш да ја зајакнеш таа супермоќ која и ти ја имаш уште од денот кога си се родил: прекрасен ум! Тврд повез 87 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
392,00 ден.
Во кошничка

900,00 ден.
720,00 ден.
Во кошничка

1200,00 ден.
960,00 ден.
Во кошничка

160,00 ден.
128,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места