ОБЛИГАЦИОНО ПРАВО

Додади коментар

ОБЛИГАЦИОНО ПРАВО

ОБЛИГАЦИОНО ПРАВО

1500,00 ден.
Шифра на производ: 7300613

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка

Гале Галев и Јадранка Дабовиќ – Анастасовска Учебникот „Облигационо право“ е наменет првенствено за студентите на правните студии, но може да биде подеднакво интересен и корисен за оние кои имаат правничка наобразба и за сите што бараат одговор на определено прашање од секојдневието, а првпат се сретнуваат со институти од правната наука или првпат зачекоруваат низ правните лавиринти. Тврд повез 800 страници 17 х 24,5 см

Останати производи од оваа група

Во кошничка

80,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

756,00 ден.
Во кошничка

190,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места