Додади коментар

100+ први реченици

100+ први реченици

440,00 ден.
Шифра на производ: 7100359

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Двојазична сликовница англиско-македонска Научи англиски низ забава. Следејќи го секојдневниот живот на Роуз, Колин и нивната пријателка, верверицата Оревка, вашето дете ќе го збогати својот речник, а притоа, ќе научи без мака да ги составува своите први реченици на англиски јазик. Повеќе од 100 илустрирани реченици за почетно запознавање со англискиот јазик. Тврд формат 21 х 30 см 72 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

210,00 ден.
Во кошничка

140,00 ден.
Во кошничка

180,00 ден.
Во кошничка

275,00 ден.
Во кошничка

365,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места