Работна тетратка по германски јазик - Прима

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Прима

Работна тетратка по германски јазик - Прима

430,00 ден.
Шифра на производ: 70200689

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Ниво: А1 PRIMA е работна тетратка по германски јазик за тинеџери. Овој наслов има шест изданија кои што водат до нивото В2. Првиот и вториот дел не водат до нивото А1, третиот и четвртиот дел не водат до нивото А2, петтиот дел до В1 и шестиот дел до нивото В2. PRIMA А1 работната тетратка содржи разновидни вежби , издвоени граматички објаснувања кои што се од голема корист во секојдневната употреба на германскиот јазик, разновидни текстови од секојдневниот живот како и голем број на вежби во кои што е вклучено слушањето. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Повеќе информации може да се најдат и на страницата: www.cornelsen.de/prima Мек повез 21 х 28 80 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

340,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места