Работна тетратка по германски јазик - Прима

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Прима

Работна тетратка по германски јазик - Прима

430,00 ден.
Шифра на производ: 7200764

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

PRIMA Deutsch für Jugendliche Arbeitsbuch Ниво: А2 PRIMA е работна тетратка по германски јазик за тинејџери. Овој наслов има шест изданија кои што водат до нивото В2. Првиот и вториот дел не водат до нивото А1, третиот и четвртиот дел не водат до нивото А2, петтиот дел до В1 и шестиот дел до нивото В2. PRIMA А2 работната тетратка содржи разновидни вежби издвоени граматички објаснувања кои што се од голема корист во секојдневната употреба на германскиот јазик, разновидни текстови од секојдневниот живот како и голем број на вежби во кои што е вклучено слушањето. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Повеќе информации може да се најдат и на страницата: www.cornelsen.de/prima Мек повез 21 х 28 80 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

600,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места