Работна тетратка по германски јазик - Studio

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Studio

Работна тетратка по германски јазик - Studio

600,00 ден.
Шифра на производ: 7205240

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

STUDIO DIE MITTELSTUFE Übungsbuch НИВО: C1 STUDIO DIE MITTELSTUFE C1 е работна тетратка по гермаснки јазик која што се употребува за изучување на германскиот јазик како странски. Изданијата се поделени во 3 дела, почнувајќи од нивото Б2 па се до Ц1. Сите изданија на Studio содржат богати граматички вежби, текстови за читање и разбирање, како и голем број на вежби за подобрување и збогатување на вокабуларот. За повеќе информации посетете ја страницата: www.cornelsen.de/studio-mittelstufe Мек повез 21 х 29,5 191 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места