Работна тетратка по германски јазик - Panorama

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Panorama

Работна тетратка по германски јазик - Panorama

450,00 ден.
Шифра на производ: 7205614

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

PANORAMA A1.1 Arbeitsbuch Ниво: А1.1 Оваа работна тетратка се употребува за возрасни кои што за прв пат го изучуваат германскиот јазик како странски. Има три целосни и шест поделени делови за А1, А2 и В1 нивото. Prima A1.1 работната тетратка содржи текстови за читање кои што имаат теми од секојневието во земјите каде што се зборува гермаснкиот јазик, граматички вежби и богат вокабулар. Работната тетратка содржи аудио ЦД . Мек повез 21 х 29,7 87 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

430,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

630,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места