Работна тетратка по германски јазик - Prima Plus

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Prima Plus

Работна тетратка по германски јазик - Prima Plus

400,00 ден.
Шифра на производ: 7206338

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

PRIMA PLUS Deutsch für Jugendliche - Arbeitsbuch Prima Plus А1.1 Prima Plus работните тетратки се наменети за младите кои што немаат познавање на германскиот јазик и кои што сакаат да се подготват за полагање на меѓународните испити. Деловите А1.1 у А1.2 не водат до нивото А1, а А2.1 и А2.2 до нивото А2. Деловите по нив не водат до В1, Б2 и С1. Текстови од секојдневието, дијалози и фотографии создаваат една модерна слика од земјите каде што се зборува германскиот јазик. Има голем број интерактивни вежби, кратки видеа кои што меѓудругото ја подобруваат сопосбноста за слушање и разбирање на германскиот јазик. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Мек повез 29,7 х 21 80 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

600,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места