Работна тетратка по германски јазик - Prima Plus

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Prima Plus

Работна тетратка по германски јазик - Prima Plus

550,00 ден.
Шифра на производ: 7206499

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

PRIMA PLUS Deutsch für Jugendliche Prima Plus A2.2 Prima Plus изданијата се наменети за младите кои што немаат познавање на германскиот јазик и кои што сакаат да се подготват за полагање на меѓународните испити. Деловите А1.1 и А1.2 не водат до нивото А1, а А2.1 и А2.2 до нивото А2. Деловите по нив не водат до В1, Б2 и С1. Текстови од секојдневието, дијалози и фотографии создаваат една модерна слика од земјите каде што се зборува германскиот јазик. Има голем број интерактивни вежби, кратки видеа кои што меѓудругото ја подобруваат сопосбноста за слушање и разбирање на германскиот јазик. Електронската верзија од оваа книга може да се најде на страницата: www.scook.de Мек повез 29,7 х 21 80 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

430,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места