Работна тетратка по германски јазик - Prima

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Prima

Работна тетратка по германски јазик - Prima

700,00 ден.
Шифра на производ: 7206957

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

PRIMA Deutsch für Erwachsene Arbeitsbuch Ниво: С1 PRIMA Deutsch für Erwachsene Arbeitsbuch има две изданија кои што започнуваат од нивото В2 и завршуваат со нивото С1. Овие изданија се препорачуваат за возрасни кои што веќе одлично го имаат совладано основното познавање на гермаснкиот јазик како странски јазик. Prima C1 е работна тетратка која што не води кон високото ниво С1. Содржи голем број на текстови со актуелни теми од секојдневието, вежби со слушање на аудио ЦД, голем број на проекти како и вежби за подобрување на пишувањето. Работната тетратка содржи аудио ЦД. За повеќе инфромации посетете ја страницата: www.cornelsen.de/prima Мек повез 21 х 28 128 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

430,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места