Работна тетратка по германски јазик - Pluspunkt

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Pluspunkt

Работна тетратка по германски јазик - Pluspunkt

400,00 ден.
Шифра на производ: 7242832

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

PLUSPUNKT DEUTSCH Arbeitsbuch Teilband 1 Ниво: А2 PLUSPUNKT DEUTSCH работната тетратка има четири изданија кои започнуваат од нивото А1, а завршуваат со нивото А2. Секое ниво е поделено во два дела, со цел полесно и подобро да се совлада материјалот. PLUSPUNKT DEUTSCH е работна тетратка која што се препорачува за употреба кај возрасни кои што немаат никакво познавање на германскиот јазик, и сакаат брзо и лесно да го совладаат. Материјалот е одлично приспособен слушателите да се подготват на животот и работата во Германија. Работната тетратка содржи голем број на вежби од сите теми кои што ги содржи учебникот, истата има и аудио ЦД. За повеќе информации , посетете ја страницата: www.cornelsen.de/pluspunkt Мек повез 19 х 26 96 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

430,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места