Учебник по германски јазик - Bruno und Ich 1

Додади коментар

Учебник по германски јазик - Bruno und Ich 1

Учебник по германски јазик - Bruno und Ich 1

500,00 ден.
400,00 ден.
Шифра на производ: 7207922

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

BRUNO UND ICH 1 Ниво: Почетно BRUNO UND ICH е учебник наменет за деца меѓу шест и осум години, кои што го изучуваат германскиот јазик како странски. Веселото мече Бруно ги упатува децата во нивните први чекори во изучувањето на новиот јазичен свет. Заедничкото учење, зборувањето, играњето, пеењето и смеењето, се дел од активностите на наставата. Шарените страници на книгата, исполнети со интересни теми и вежби, го привлекуваат целосно вниманието кај децата кои низ песна и игра ја совладуваат предвидената програма. Мек повез 68 страници 29,7 х 21

Останати производи од оваа група

Во кошничка

399,00 ден.
319,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
440,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
336,00 ден.
Во кошничка

430,00 ден.
344,00 ден.
Во кошничка

399,00 ден.
319,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места