Работна тетратка по германски јазик - Bruno und ich 2

Додади коментар

Работна тетратка по германски јазик - Bruno und ich 2

Работна тетратка по германски јазик - Bruno und ich 2

399,00 ден.
Шифра на производ: 7207960

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

BRUNO UND ICH Arbeitsheft 2 Ниво: Почетно BRUNO UND ICH е работна тетратка за деца помеѓу шест и осум години кои што го изучуваат германскиот јазик како странски. Веселото мече Бруно ги упатува децата во нивните први чекори во изучувањето на новиот јазичен свет. Заедничкото учење, зборувањето, играњето, пеењето и смеењето се дел од активностите на наставата. Шарените страници на книгата, исполнети со интересни теми и вежби го привлекуваат целосно вниманието кај децата кои низ песна и игра ја совладуваат предвидената програма. Работната тетратка содржи аудио ЦД. Мек повез 60 страници 29,7 х 21

Останати производи од оваа група

Во кошничка

340,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

450,00 ден.
Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места