Работни тетратки по германски јазик - Der, die, das

Додади коментар

Работни тетратки по германски јазик - Der, die, das

Работни тетратки по германски јазик - Der, die, das

420,00 ден.
Шифра на производ: 7819645

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Der die das Sprache und lessen 1 Arbeitsheft Teil A Ниво: Почетно Сакаш ли со задоволство да научиш да читаш и пишуваш? На сликата на оваа страна ќе пронајдеш еден авион со многу букви. Со оваа работна тетратка многу брзо можеш да ги научиш сите букви. Освен, тоа тука има страници на кои што можеш да напишеш се за тебе. Мек повез 19 х 26 80 страници и Der die das Sprache und lessen 1 Arbeitsbuch Ниво: Почетно Teil B Веќе ги научи сите букви. Сега можеш да читаш многу зборови и секако да пишуваш. Тоа е одлично. Дали ги гледаш буквите кои што се наоѓаат на авионот? . Мек повез 19 х 26 80 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

430,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.
Во кошничка

399,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места