Работни тетратки по германски јазик - Der, die, das

Додади коментар

Работни тетратки по германски јазик - Der, die, das

Работни тетратки по германски јазик - Der, die, das

420,00 ден.
Шифра на производ: 7820092

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Der die das Sprache und lessen 4 Arbeitsheft Teil A Ниво: Почетно Сакаш ли да организираш прослава за одделението заедно си Миа, Умут, Ермира и Тимо? Сакаш ли да знаеш, што мора да се направи за да се биде кул? Можеш ли да си замислиш колку долго се граделе пирамидите? Можеби би сакал да дознаеш какви се тие “Peng“ зборови и за што се употребуваат. Прошетајте ги улиците заедно со Лео и Лина и дознајте што пронашле во подрумот .... Мек повез 19 х 26 88 страници и Der die das Sprache und lessen 4 Arbeitsheft Teil B Зошто Тимо паѓа од ролерите? Каков предлог дава градоначалникот на Олхис? Како можеме да направиме робот од ѓубре? Ти ќе го откриеш тоа кога ќе ги запознаеш Миа, Умут, Емира и Тимо. Откриј колку коцки шеќер се кријат во чоколадните мусли. Запознајте ја познатата ѕвезда Дустин Глитер и дознајте како децата и госпоѓа Кох го поминуваат својот одмор. Мек повез 19 х 26 86 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

400,00 ден.
Во кошничка

999,00 ден.
Во кошничка

430,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

550,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места