Учебник по германски јазик - Der, die, das

Додади коментар

Учебник по германски јазик - Der, die, das

Учебник по германски јазик - Der, die, das

340,00 ден.
Шифра на производ: 7827954

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 5 Велес
Бр. 6 Струмица
Бр. 8 Кочани
Бр. 9 Битола
Бр. 11 Тетово
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 16 Скопје, Лептокарија
Бр. 17 Струга
Бр. 18 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Центар
Бр. 24 Куманово
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 29 Кавадарци
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе

Der die das Sprache und lessen 1 Differenzierung Ниво: Почетно Ти веќе научи многу! Некои работи се одлично совладани, но некои можеби се уште треба да се усовршуваат. Поради тоа во оваа тетратка можеш да најдеш различни потешки задачи. Задачите со една ѕвездичка се за вежбање.Задачите со две ѕвездички се токму оние вистинските кога ќе бидеш подготвен да го примениш она што си го научил. Мек повез 19 х 29,7 120 страници

Останати производи од оваа група

Во кошничка

700,00 ден.
Во кошничка

420,00 ден.
Во кошничка

600,00 ден.
Во кошничка

500,00 ден.
Во кошничка

400,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места