АМЕЛИЈА ЕРХАРТ – НЕСТРАШЛИВАТА АВИЈАТИЧАРКА

Додади коментар

АМЕЛИЈА ЕРХАРТ – НЕСТРАШЛИВАТА АВИЈАТИЧАРКА

АМЕЛИЈА ЕРХАРТ – НЕСТРАШЛИВАТА АВИЈАТИЧАРКА

220,00 ден.
Шифра на производ: 7600825

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Бојан Хоџиќ Косориќ Спознавањето на жените и нивните вредности се менувале со текот на годините, а многу од нив со својот авантуристички дух, храброст, ум и креативност успеале да бидат пред своето време и да ги разбијат стереотипите дека жените се послаб пол. Жените кои го менувале светот, за кои се пишувани книги и снимени филмови, и денес се олицетворение на упорност и храброст, а инспирација за многумина. Оваа едиција им е посветена ним. Им се поклонуваме на жените! Прекрасно илустрирана биографија за една од најголемите авантуристки на сите времиња, Амелија Ерхарт. Тврд повез 40 стр. Формат: 14,8 х 21

Останати производи од оваа група

Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.
Во кошничка

220,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места