БАЈКИ НА НАРОДИТЕ ОД СВЕТОТ

Додади коментар

БАЈКИ НА НАРОДИТЕ ОД СВЕТОТ

БАЈКИ НА НАРОДИТЕ ОД СВЕТОТ

490,00 ден.
392,00 ден.
Шифра на производ: 7500928

Достапност:  залиха

Kоличина

Во кошничка
Достапност во книжари
01 Online продавница
Бр.1 Скопје , Центар
Бр.2 Скопје , Центар
Бр. 3 Прилеп
Бр. 4 Скопје, Влае
Бр. 6 Струмица
Бр. 7 Скопје, Аеродром
Бр. 10 Скопје, Џевахир мол
Бр. 12 Штип
Бр. 13 Охрид
Бр. 14 Битола
Бр. 15 Скопје, Рамстор
Бр. 17 Струга
Бр. 19 Струмица
Бр. 20 Кичево
Бр. 21 Скопје, Сити мол
Бр. 22 Скопје, Капитол мол
Бр. 23 Скопје, Дајмонт мол
Бр. 26 Охрид
Бр. 27 Скопје, Аеродром
Бр. 28 Скопје, Капиштец
Бр. 31 Скопје, Тафталиџе
Бр.32 Скопје, Ист Гате

Секоја култура има свои особени приказни кои во себе ги содржат старите верувања во кои боговите, духовите, вештерките и чудовиштата се шетаат меѓу луѓето – приказни кои ги отвораат вратите и прозорците кон други светови. Во оваа книга се собрани бајки од различни култури кои ни ја откриваат разновидноста на мотиви и теми, верувања и сфаќања на човекот. , Тврд повез 124 стр. Формат: 21,6 х 27,6

Останати производи од оваа група

Во кошничка

350,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

250,00 ден.
125,00 ден.
Во кошничка

350,00 ден.
280,00 ден.
Во кошничка

490,00 ден.
392,00 ден.
Во кошничка

295,00 ден.
148,00 ден.

Прегледани производи

logofooter
  • „Димитрие Чуповски“, бр. 15, Поштенски фах 6, 1000 Скопје
  • Тел. + 389 (0) 2 3117 255;
    Факс. + (0) 2 3220 373
  • Комерција: goran.dukoski@yahoo.com

Продажни места